Hotel Reza Františkovy Lázně

Hotel Reza Františkovy Lázně

Úvod > Léčebné procedury > Vodoléčba

Hotel Reza

Vodoléčba

Pro léčbu využíváme místní přírodní léčivé zdroje na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR – minerální vodu a slatinu z místních ložisek.


Koupel z extraktu z rašeliny

Slatina, kterou používáme jako přísadu do koupelí, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu s hlavní složkou rákosiny. Slatina se přidává do minerální vody Erika. Během koupele dochází k prohřátí celého organismu. Po lázni se zlepšuje hybnost a klient se cítí příjemně uvolněný. Účinek koupele je též analgetický, baktericidní a virucidní.


Minerální koupel – uhličitá koupel

K uhličitým koupelím používáme přírodní minerální vodu Erika. Teplota vody se pohybuje mezi 33-34 °C, jedná se o hypotermní koupel. Pocit chladu vymizí po několika sekundách, během kterých bublinky CO2 vytvoří na povrchu kůže souvislý film. Oxid uhličitý se vstřebává kůží a způsobuje v organismu chemickou reakci, která rozšiřuje nejprve povrchové, později i hluboké cévy. Celkově se zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak a zvyšuje diuréza. Minerálních koupelí se využívá mimo jiné při onemocnění pohybového aparátu, gynekologických a urologických obtížích.


Perličková koupel

Při perličkové koupeli se teplota vody pohybuje mezi 34-36 °C. Tato teplota způsobuje uvolnění těla, duše a zvyšuje diurézu. Do vody je pod tlakem 0,15 MPa vháněn vzduch, vznikají tak bublinky, které lehce masírují kůži. Tato koupel se doporučuje hlavně u poruch spánku, neurologických onemocnění a onemocnění pohybového aparátu, včetně bolestivých syndromů páteře. Perličková koupel snižuje svalový tonus a psychické napětí, dobrý efekt má u léčby jizev a klimakterických obtíží.


Vířivá koupel

Jedná se o celotělovou koupel, jejíž teplota se pohybuje mezi 36-38 °C. Díky cirkulaci proudů vody a vzduchu dochází k masáži, při níž se zlepšuje prokrvení končetin, zlepšuje se látková výměna a jsou stimulovány kožní buňky. Vířivá koupel pomáhá při lymfatických otocích, revmatologických onemocněních a poúrazových stavech. Dobře je také snášena při svalových atrofiích, periferních obrnách a při diabetu.


Kneippův chodník

Procedura se skládá ze dvou malých bazénků naplněných horkou a studenou vodou. Klient střídá nožní koupel v bazéncích. V jednom bazénku je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhém voda o teplotě asi 12 °C. Kneippův chodník masíruje plosky noh díky malým oblázkům na dně bazénku, prokrvuje nohy, zvyšuje odolnost organismu.


Fotografie

Další fotografie »


Další informace

Kontaktní formulář

Leave this empty:

Sociální sítě

Facebook Twitter Flickr Foursquare TripAdvisor
HolidayCheck.cz
 


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

2009 – 2022 © Hotel Reza |

Webmaster: Zero-CZ