Hotel Reza Františkovy Lázně

Hotel Reza Františkovy Lázně

Úvod > Léčebné procedury > Termoterapie

Hotel Reza

Termoterapie

Pro léčbu využíváme místní přírodní léčivé zdroje na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR – minerální vodu a slatinu z místních ložisek.


Slatinný zábal

Slatina, kterou u nás k zábalům používáme, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu s hlavním podílem rákosiny. Reakce slatiny je lehce kyselá. Aplikuje se v rozemleté formě rozmíchaná s vodou, ohřátá na 42-43 °C. Minerály obsažené ve slatině přecházejí do kůže. Teplo zvyšuje prokrvení v dané oblasti a lokální látkovou výměnu, která urychluje vstřebávání zánětlivých infiltrátů, uvolňuje se nejen příčně pruhovaná svalovina, ale i hladká svalovina cév.


Rašelinný obklad

Při proceduře se používá nosič tepla z rašeliny, který se zahřeje na 58 °C, zabalí do ručníku a přiloží na záda. Prohřeje a prokrví zádové svaly před masáží.


Parafango – zábal

Parafango je směs rašeliny a parafínu, ohřátá na teplotu 45 °C. Zábalů se používá k prohřátí svalů a kloubů, nejčastěji zad, ramen a kolenou. V místě aplikace dojde ke zvýšenému prokrvení a uvolnění měkkých tkání. U nás jsou parafangové zábaly používány k prohřátí před klasickou masáží, pro dosažení lepšího masážního efektu.


Parafínový zábal rukou

K parafínovým zábalům používáme směs parafínového vosku a parafínového oleje, teplota směsi se pohybuje mezi 54-56 °C. Směs se zdá být horká, ale teplo přechází do tkání rovnoměrně, proto je vyšší teplota snášena bez problémů. Klient opakovaně ponoří ruce do horké lázně, aby se vytvořila souvislá vrstva parafínu. Prohřátí snižuje bolest drobných kloubů ruky, uvolňuje svalové napětí a zlepšuje výživu tkání.


Fotografie

Další fotografie »


Další informace

Kontaktní formulář

Leave this empty:

Sociální sítě

Facebook Twitter Flickr Foursquare TripAdvisor
HolidayCheck.cz
 


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

2009 – 2022 © Hotel Reza |

Webmaster: Zero-CZ