Hotel Reza Františkovy Lázně

Hotel Reza Františkovy Lázně

Úvod > Léčebné procedury > Ostatní procedury

Hotel Reza

Ostatní procedury

Pro léčbu využíváme místní přírodní léčivé zdroje na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR – minerální vodu a slatinu z místních ložisek.


Elektroterapie

Elektroterapie využívá různých forem elektrické energie, u nás používáme tradiční elektroterapeutické metody, jako diadynamik, interferenční proudy, TENS, Träbertovy proudy a vacotron. Použití konkrétního druhu elektroterapie závisí na požadovaném účinku – prokrvení tkání, uvolnění nebo posílení kosterní či hladké svaloviny, vstřebávání otoků či mírnění zánětlivých projevů.


Inhalace

K inhalacím používáme minerální vodu, která zlepšuje funkci sliznic dýchacích cest, působí protizánětlivě, rozpouští hleny a ulehčuje odkašlávání. Při těžkých dýchacích potížích je možné přidat do vody léky, u katarů dolních cest dýchacích přírodní soli nebo rostlinné výtažky.


Magnetoterapie

Magnetoterapie využívá účinky pulsního elektromagnetického pole k léčebným účelům. Ovlivňuje fyziologické procesy na úrovni systémů, orgánů, tkání, buněk i molekul. Na požadované místo se přikládá speciální poduška a působí na organismus elektromagnetickým vlněním. Končetiny se umísťují do speciálního kruhu. Terapie způsobuje rozšíření cév, působí analgeticky, protizánětlivě a spasmolyticky, stimuluje nastartování hojení kostí a měkkých tkání. Klienti, kteří mají implantovaný kardiostimulátor, nesmí absolvovat magnetoterapii ani elektroterapii.


Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je především regenerační procedurou, která organismu pomáhá – spolu s antioxidanty – bojovat s volnými radikály. Volné radikály zapříčiňují předčasné stárnutí buněk a četná onemocnění. Při této proceduře je vdechován kyslík a zvyšuje se saturace kyslíku v krvi. Tkáně a orgány jsou obohaceny o kyslík, čímž stoupá tělesná i duševní výkonnost, zlepšuje se srdeční činnost, stejně jako elasticita plic. Velmi pozitivně působí na mozkové funkce.


Laser

Ošetření laserem je speciální metoda využívající regulovaný světelný paprsek. Má četné účinky – analgetický, protizánětlivý, biostimulační, hyperemizační (zlepšení prokrvení) a antiedematický. Světelný paprsek dodává v místě ozáření buňkám energii a stimuluje je k dělení. Tím dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání. Laser také přispívá k ničení bakterií a virů. Díky různorodému spektru účinků je užití laseru k terapeutickým účelům velmi široké, např. při kožních, neurologických a svalových onemocněních.


Ultrazvuk

Ultrazvuk přeměňuje elektrickou energii na mechanickou a tepelnou energii, dochází k mikromasáži tkání. Frekvence mezi 0,75 a 3 MHz umožňuje cílené ošetření hlubokých i povrchových struktur. To vede k lepšímu prokrvení a zlepšení trofiky tkání, uvolnění svalových kontraktur, změknutí jizev a zmenšení otoků. U onemocnění pohybového aparátu působí analgeticky i protizánětlivě.


Solná jeskyně

Solné jeskyně jsou jednou z originálních metod ve využití léčivé síly soli z Mrtvého moře s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Do ovzduší prostoru solné jeskyně se uvolňují mikročástice soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, které jsou nezbytné pro správnou činnost lidského organismu. Jsou to především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Dochází zde ke vdechování mikroelementů, které působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňují odkašlávání a součastně se vstřebávají do krevního oběhu. Během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.


Fotografie

Další fotografie »


Další informace

Kontaktní formulář

Leave this empty:

Sociální sítě

Facebook Twitter Flickr Foursquare TripAdvisor
HolidayCheck.cz
 


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

2009 – 2022 © Hotel Reza |

Webmaster: Zero-CZ